Stefan Themerson

6,4
22 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Stefan Themerson

Niestety żadnego jego filmu nie widziałam. Ale teraz czytam "Wykład profesora Mmaa" i jestem pod wrażeniem, ile to się można dowiedzieć ciekawych rzeczy o mammiferze zwanym h o m o. Polecam zwolennikom groteski i prześmiewczości.

Irmgarda

Mam pare jego filmików - jakbys była zainteresowana daj znać na maila bollverk@o2.pl. Z drugiej strony jestem ciekaw gdzie można zdobyć jego proze!

Bolverk

Książki Themersona cały czas pojawiają się na Allegro, polecam tam zajrzeć.
A "Wykład profesora Mmaa" był całkiem niedawno wznawiany, pewnie gdzieś jeszcze zalega w księgarniach tu i ówdzie.

Irmgarda

Potwierdzam, że w "Wykład w ksiegarniach" można nabyć :).
Widziałam niedawno "Przygody człowieka poczciwego" - podobały mi się :)Zwłaszcza motyw chodzenia tyłem i facetów z szafą - ten drugi był tak fantastycznie absurdalny:)
I ten film to jest prawdziwa awangarda, a nie filmy, które robił START (jak "Strachy" np.) i je tak (zwałszcza po wojnie) nazywał.

Irmgarda

Irmgardo, obawiam się, że mylisz słowa "awangarda" (sprawdź w słowniku) i "eksperyment". działalność startu istotnie na gruncie kina polskiego była w latach 30. awangardą. choć oczywiście nie były to "pełną gębą" eksperymenty, jak twórczość Themersonów.
pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones